Guides.co.il בעיתונות

אתר נענע, חלק המחשבים, 11/04/2007

"הצעד הראשון הוא לפתוח מדריך ולנסות. מדריכים טובים אפשר למצוא באתר הישראלי הפינגווין, ב-guides4u, בוויקי של ווטסאפ ובמדריך הטרמפיסט למחשבים. חלקם אמנם ישנים למדי אבל עדיין שימושיים מאוד..."

לכתבה בנענע...

"Ynet", המועדפים 2003, 10/10/2003

Internet Now magazine אתר ותיק (מאז יוני 1999) שמספק מדריכים בנושאי מחשוב שונים, ומאפשר לגולשים לתרום מדריכים כאלה בעצמם. כיאה לאתר רציני מסוג זה, הוא נטול גרפיקה כבדה וקטעי אנימציה מעיקים, ומתרכז אך ורק בתכנים. בין הנושאים: תכנות, Office, בניית אתרים, לינוקס, Windows ועוד ועוד.

לכתבה באתר Ynet...

"Ynet", עלו ברשת, 10/08/2003

Internet Now magazine את "מדריכים" מנהל ליאור קפלן, שאיגד סביבו חבורת ידענים, הטורחת להעשיר מאוד את מאגר המדריכים המקצועיים שקיים ממילא באתר. המאגר כולל עשרות מדריכים בענייני תוכנות אופיס, גרפיקה, בניית אתרים, חומרה, רשתות, מערכת הפעלה לינוקס ועוד. האתר איכותי ומוערך.

לכתבה באתר Ynet...

"PCאון", האתר הנבחר, 20/02/2003

pcon selected logo

קטגוריה - מדריכים

תאור האתר - אתר מדריך הטרמפיסט למחשבים מכיל מדריכים להורדה, מאפשר למשתמשים לכתוב מדריכים לנושאים בהם הם מומחים, להתייעץ בפורומים ועוד. באתר ניתן גם לרכוש עותקי מערכות לינוקס מיצרינם שונים במחיר סמלי.

יתרונותיו הבולטים - האתר כולל עשרות מדריכי אופיס, בניית אתרים, גרפיקה, תכנות, לינוקס, רשתות, חומרה, חלונות ועוד, שניתן להוריד למחשב בחינם.

מגבלותיו - לא ידועה רמת העדכון של המדריכים באתר, עם התקדמות והתפתחות הנושאים בהם הם עוסקים.

הסיבות לבחירה - אתר בעל ערך לימודי מרשים.

שים לב - תפריט הניווט של האתר נמצא בצד ימין, אך בעמוד הראשי ניתן לגשת לקטגוריות המדריכים גם מראש הדף. משמאל תוכלו לראות את רשימת המדריכים האחרונים שנוספו לאתר.

כתובת האתר - www.guides.co.il

עודכן ב - 20/2/2003

נבחר PCאון הוא אות של PCאון לאתר שאינו "מוכר לכולם", אשר מציע פתרון אמיתי לבעיה אמיתית ו/או ערך מוסף משמעותי, למנהלי מידע ומשתמשי מחשב מתקדמים בארגונים ועסקים.

לפרסום באתר PCאון...

"ביט", גיליון 1, פברואר-מרץ 2001

"... גם במחוזותינו אפשר למצוא אתרים ישראליים העושים שימוש נרחב במסמכים ובטפסים בפורמט PDF: למשל, באתר ישראלי בשם "מדריך הטרמפיסט למחשבים" שכתובתו www.guides.co.il, תוכלו למצוא מבחר מדריכים בעברית בנושאי מחשבים (תוכנה וחומרה), משחקים, גרפיקה ומולטימדיה השמורים בפורמט PDF."

מגזין "אינרטנט עכשיו", 9/8/2000

Internet Now magazine אם אתם עדיין לא מכירים את האתר של ליאור קפלן, מוטב לכם שתתוודעו אליו. תלמיד התיכון מרמת גן מתגייס לטובת הנבוכים היושבים אובדי עצות מול המחשב, ומספק מדריכים בעברית המחולקים לארבע קטגוריות: לינוקס, חלונות, תוכנות ושונות (פירמוט, שפת לינגו, ועוד). המדריכים מוצעים בפורמט PDF, הניתנים לקריאה באמצעות תוכנת Adobe Acrobat Reader, אותה ניתן להוריד באתר.

לכתבה באינטרנט עכשיו...

מעריב "און-ליין", גיליון 38, 30/7/2000

Maariv Online תחרות מדריכים. אתר "מדריך הטרמפיסט למחשבים" עורך תחרות כתיבת מדריכים, עם קריטריונים כמו בהירות המדריך וקלות הבנתו, תוכן, שפה וכתיבה לפי הכללים (יש דף הוראות). שלושת המדיריכים הטובים ביותר יזכו בפרסים צנועים.

לכתבה במעריב...

"PC מדיה", גיליון 109, אפריל 2000

PC Mdedia מדריך הטרמפיסט למחשבים

כאן אפשר למצוא טיפים, עזרה, עצות והוראות התקנה למערכות הפעלה Linux ו-Windows ולהרבה תוכנות ויישומים. המדריכים כתובים עברית ואנגלית, יש תוכנות למשיכה, ואם תרצה תוכל גם להוסיף קצת משלך.

"קפטן אינטרנט", גליון 142, 23/11/1999

Captain Internet המכור זה חבר שלו
דפנה לוי-ינוביץ
daphn@ahaaretz.co.il

האנשים שבונים את האינטרנט בישראל. והשבוע: ליאור קפלן, בחור שעוזר במחשבים

מדריך הטרמפיסט למחשבים, מהחביבים שבאתרי העזר לגולש המתחיל והמתמקצע, קרם עור וסיליקון בזכות מאמציו של תלמיד בית הספר אוהל שם ברמת גן, ליאור קפלן שמו. קפלן, בן שש עשרה וחצי ובכתה יא', הפגין נוכחות בפורום המחשבים של אורט, שם גילה פניות של גולשים המבקשים סיוע בהליכי פירמוט הדיסק הקשיח שלהם. באותה עת הוא עצמו קיבל לידיו מדריך שימושי ללינוקס, והשילוב בין השניים הוליד אתר סיוע, המציע למבקריו עיון חופשי בשפע מדריכים.

השפע הזה כולל יותר מארבעים מדריכים שונים בכל מיני נושאים, החל בהתקנת לינוקס, התקנה ושימוש בתוכנות משרדיות שונות, בנייתה של רשת ביתית והדרכה בשימוש בתוכנות נפוצות באינטרנט כמו MIRC או MSN Messenger. את המדריכים הללו כתבו גולשים בעצמם, כאלה שרכשו התמחויות והם מעוניינים לחלוק את הידע והניסיון שצברו עם אחרים, כל המדריכים ניתנים לקריאה באתר בצורה מקוונת או הורדה חופשית ללא תשלום. קפלן מתחזק רשימת דיוור ישיר, קוראיו הקבועים מקבלים עדכון בדואר אלקטרוני בכל פעם שלאתר מתווסף מדריך חדש. לא את כל המדריכים הוא כותב בעצמו, חלקם נכתבים על ידי גולשים בעלי ידע בנושאים שונים. קפלן מקפיד על בקרת איכות, על מנת שלאתר יתוספו רק מדריכים ברמה גבוהה.

קפלן מתחזק את האתר בעצמו. הוא נעזר בידידים בכל הקשור לצדדים הגראפיים של האתר הפשוט והבהיר לשימוש. הוא מקדיש שעה בכל פעם על מנת לעדכן את האתר, ועוד פה ושם תיקונים ושיפוצים, לפחות פעם בשבוע. למרות גילו הצעיר הוא גולש ותיק "אני כבר גולש שלוש וחצי שנים, אבל רק שנתיים וחצי מהן אני מחובר מהבית", הוא נזכר. הוא שולט בשפת HTML, שאותה למד על בוריה לפני למעלה משנתיים, וזוכר את עצמו כותב תוכניות ואתרים עוד כשהיה לו מחשב 386 ישן ומקרטע. את רוב ההחלטות המקצועיות באתר אין לו בעיה לקבל בעצמו, הוא מתייעץ לעתים בדני גולדנר, המוכר בכינוי "המכור לאינטרנט". קפלן הוא גם חבר פעיל ב-Ort PC-Club, מועדון המחשבים של רשת אורט, וחוץ מאינטרנט הוא אוהב קולנוע.

אתר המדריכים שלו נדד במשך ארבעה חודשים בין כתובות שונות עד שהתייצב בדומיין משל עצמו, והוא עתה כה ידידותי למשמש, מספק את כל תוכנות העזר לצפייה במסמכים ואת כל ההסברים הדרושים לשימוש עצמאי במדריכים, עד כי גם הדיוטות יוכלו להשתמש בו בקלות. קפלן, אגב, משאיר את כתובת הדואר האלקטרוני שלו בכל עמוד ועמוד, מתוך כוונה טהורה לעמוד לרשות מי שיש לו שאלות נוספות.

לכתבה בקפטן אינטרנט...